Kruszywo keramzytowe wyróżnia się wszechstronnością stosowania. Jednakże, jedną z głównych branż, gdzie jest ono w szczególności doceniane jest szeroko pojęta budowlanka. Szczególnie, że jest to materiał opłacalny ze względów ekonomicznych, a jednocześnie bardzo wytrzymały i odporny na niszczenie (takie pod wpływem wilgoci i wody). Jakie zastosowania są tymi zdecydowanie najpopularniejszymi?
Budowa, infrastruktura, ocieplenia
Warto wymienić przynajmniej kilka sposobów na wykorzystanie keramzytu od Leca® KERAMZYT podczas realizacji rozmaitych projektów budowlanych jak i infrastrukturalnych. Keramzyt może być używany przez osoby prywatne na ich własnych posesjach, ale też sprawdza się przy projektach realizowanych przez instytucje publiczne.
- Keramzyt od Leca® KERAMZYT doskonale sprawdza się do ocieplania ścian podpiwniczeń. Pozwala na uzyskanie podobnych współczynników przenikania ciepła do pianka PUR, wełna mineralna czy styropian. Worki keramzytowe są układane naprzemiennie w wykonanej obudowie o określonej grubości.
- Kruszywo może posłużyć do wykonania płyty fundamentowej. Stworzona w tej sposób warstwa wyrównuje jaki w specjalny sposób izoluje od gruntu. Dodatkowo, z wykorzystaniem keramzytu można wykonać zabezpieczenie przed radonem. Ze względu na sypką formę keramzytu można dopasować go do nierówności terenu, a także już ułożonych instalacji i rurociągów. W tego typu projektach stosuje się siatkę zbrojeniową i geowłókninę. Wykorzystując keramzyt można stworzyć wentylowany fundament. Umożliwia to budowanie na zanieczyszczonym gruncie. Wykorzystywane jest zjawisko pasywnego zasysania.
- Budowanie na miękkim gruncie może nie być problemem w sytuacji, kiedy płyta fundamentowa wylewana jest na odpowiednia grubej warstwie keramzytu wraz ze zbrojeniem. Dzięki temu rozwiązaniu można uzdatnić praktycznie każdy grunt, także ten, który podsiąka lub też taki, w przypadku którego istnieje ryzyko dużych różnic w osiadaniu.
- Keramzyt może być składnikiem różnego rodzaju mieszanek glebowych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie gleba jest słabej jakości i nie nadaje się tak naprawdę pod realizację żadnego projektu.
- Keramzytobeton stanowiący połączenie keramzytu oraz cementu stanowi doskonałe rozwiązanie problematycznego budowania na miękkim gruncie, gdzie zależy nam na tym, aby dodatkowo nie obciążać stropów całą konstrukcją.
- Keramzyt można wykorzystać na szereg różnych sposobów w przestrzeniach miejskich. Można więc tworzyć komfortowe miejsca publiczne z użyciem naturalnego, ekologicznego materiału. Można nim kształtować teren, ale i można dodawać dzięki niemu charakteru każdej przestrzeni.
Zapoznaj się z informacjami na https://leca.pl/.