shake

Mleczny shake- świetna propozycja nie tylko na upał!

Shake stanowi tak naprawdę niesamowitą formę koktajlu, którą można też chłodzić i spożywać w bardzo upalne dni. Jednakże, shake ma szansę sprawdzić się nie tylko latem, a tak naprawdę zawsze, kiedy będziemy chcieli przygotować sobie coś prostego, zdrowego i naprawdę pysznego. Moda na różnego rodzaju koktajle zaczęła się już jakiś czas temu- obecnie zarówno różnego rodzaju koktajle czy shaki kupimy będąc gdzieś na mieście. Być może zachęci nas jednak i to, że taki napój możemy też bardzo szybko przygotować we własnym domu, dysponując minimalnym zapleczem sprzętowym. Najpyszniejsze koktajle tego typu przygotujemy w sezonie, kiedy to dostęp do świeżych owoców jest znacznie łatwiejszy.

Wobec tego, jak przygotować shake w praktyce?

Możemy zdecydować się na tak zwane smoothie, które z samej definicji jest czymś odrobinę lżejszym od koktajlu mlecznego, co dodatkowo jest też zdrowe. Tymczasem koktajl mleczny można już znacznie łatwiej zaklasyfikować jako pewne danie deserowe, gdzie nie żałujemy sobie dobrego podczas dodawania konkretnych składników. Do wykorzystania koktajlu mlecznego przede wszystkim musimy użyć mleko. Z tym, że sami możemy zadecydować, czy będzie to mleko klasyczne, mleko migdałowe, mleczko kokosowe czy mleko owsiane. Istnieje tutaj dość duża dowolność, sami możemy też eksperymentować z różnymi zamiennikami. Oczywiście, przeglądając różnego rodzaju przepisy na koktajle mleczne za pewne bardzo szybko się zorientujemy, że najczęściej obok mleka będą się w nich pojawiać owoce, a także dość często także i lody.

Wyjątkowy koktajl dostarczający dużej ilości białka

Wyjątkowym rodzajem koktajlu jest ten, którego celem jest dostarczenie naszemu organizmowi większej ilości białka. Zdrowy koktajl również może być bardzo smaczny! Z pewnością wersję tę w szczególności polubią osoby ćwiczące na siłowni lub też trenujące różnego rodzaju dyscypliny sportowe. Podstawą koktajlu są maliny- około jedna szklanka, a także zwykłe mleko o niewielkiej zawartości tłuszczu, do którego dorzucimy trochę chudego twarożku oraz kilka łyżek płatków owsianych. Prawdziwą wisienką na torcie mogą być płatki migdałowe, które świetnie pasują zarówno do świeżych jak i mrożonych malin. Całość jest bardzo smaczna, orzeźwiająca i bogata w proteiny.

Najprostsze koktajle mleczne bazujące na popularnych owocach- także i tych sezonowych

Jeśli mamy takie owoce jak banany czy truskawki, wykonanie pysznego koktajlu mlecznego z ich udziałem to dosłownie kilka chwil w kuchni. Wystarczy wrzucić owoce do blendera, a następnie zalać je wybranym przez siebie rodzajem mleka. Wszystko razem należy zblendować na gładką masę- taką, którą bez trudu będzie można wypić. Opcjonalnie, każdy z takich koktajlów można dosłodzić według własnych preferencji. Lepiej jednak wybierać naturalne słodziki- takie jak chociażby naturalny miód. Każdy z takich koktajlów można też wzbogacić o coś chrupiącego- a więc przeróżne orzechy lub też bakalie, które są pożywką dla naszego mózgu.